Wij bellen u!

Vul uw gegevens in en wij
nemen contact met u op.

BeSite B.V.

Indien u met ons in contact wilt komen
kan dat via de volgende gegevens:


Landstraat 45

7121 CP Aalten

Telefoon 0543 49 00 80

Email info@besite.nl

LinkedIn YouTube
Neem contact met ons op!

Vergelijking van zoekmachines

11 okt

Door Jurgen Rutgers in Kladblok

Zoekmachine marketing bureau CheckIt heeft in samenwerking met onderzoeksbureau RM Interactie een onderzoek laten doen naar het gebruik van verschillende zoekmachines in Nederland. Hieruit blijkt dat Google het meest wordt gebruikt, gevolgd door Ilse en MSN (Live Search).

Het marktaandeel kan uit het onderzoek worden gehaald als 90% voor Google, 4% voor Ilse en 1% voor MSN / Live Search. De overige 5% wordt verdeeld door de kleinere zoekmachines, als Yahoo en Lycos.

99% van de ondervraagde Nederlanders kent zoekmachine Google op het moment dat hem deze wordt voorgelegd. Ilse kent 89% en MSN / Live Search slechts 42%.

Weblog Dutch Cowboys had nog wel commentaar op dit onderzoek, want volgens hen worden appels met peren vergeleken. Ook zeggen de cijfers niet veel over het "werkelijke" marktaandeel. Uit een onderzoek van Comscore staat Google wederom bovenaan, maar dan met een marktaandeel van 68,1%. Nummer twee is hier MSN / Live Search met 33,5%.

Kanttekening hierbij is dat het marktaandeel is afgeleid van het aantal unieke bezoekers per betreffende zoekmachine. Hierbij kan een bezoeker wel vaker dezelfde persoon zijn en dus geeft het nog niet de informatie die je zou willen hebben om een marktaandeel te kunnen bepalen.

Abonneer